GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2024 11:37

DİTİB’in 40’ıncı kuruluş yılı münasebetiyle Urbach’da futbol turnuvası

Württemberg eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bünyesinde eyalet birliği tarafından teşkilatın 40’ıncı kuruluş yılı münasebetiyle ‘Spor Kardeşliktir’ sloganı ile ikincisi düzenlenen DİTİB CUP Futbol Turnuvası düzenlendi.

DİTİB’in 40’ıncı kuruluş yılı münasebetiyle Urbach’da futbol turnuvası

Urbach’da kapalı spor salonunda gerçekleşen 2. DİTİB CUP Futbol Turnuvası’na cami derneklerinden 24 futbol takımı iştirak etti.

DİTİB’in 40’ıncı kuruluş yılı münasebetiyle bu yıl ikincisi düzenlenen 400’ün üzerinde sporseverin yoğun ilgi gösterdiği DİTİB CUP Futbol Turnuvası’na Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak, Baden-Württemberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fatih Mermer ve Württemberg DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı İsmet Harbi’nin yanı sıra cami derneklerinin ve futbol takımlarının yöneticileri katıldı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Württemberg DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı İsmet Harbi, bu yıl ikincisi düzenlenen özel turnuva serisini, aynı zamanda DİTİB teşkilatının 4’ıncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlik olarak değerlendirdi. Genç neslin camiler arası kaynaşmasına vesile olan spor etkinliklerinin önemine vurgu yapan Harbi, gelecek yıllarda da benzer etkinliklerin devam edeceğine inandığını söyledi. Bugün spor müsabakalarına katılan gençlerin ileride DİTİB teşkilatının ve derneklerinin yönetiminde görev alacak niteliklere sahip olduğunu ifade eden Harbi, etkinliğe katkı sağlayan ve katılan herkese teşekkür etti.

Cami gençlerinin böyle etkinliklere katılımlarından dolayı memnuniyetini dile getiren Baden-Württemberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fatih Mermer de, böyle bir organizasyonu düzenlemelerinden dolayı bölge birliğine teşekkür etti.

Dostluk kazansın

Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak, müsabaka öncesi yaptığı konuşmasında, "İnsanlarımız nerede ise biz de oradayız. Sizleri önemsiyoruz." diyerek duygularını ifade etti.

Futbol turnuvasına katılan takımları kutlayarak, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden dolayı bölge birliğine teşekkür eden Koçak, "Organizasyon çok güzel, çok büyük bir emek sarf edilmiş, turnuvada önemli olan dostluğun kazanmasıdır” şeklinde konuştu.

Gün boyu devam eden karşılaşmalarda tüm takım performanslarının en üst seviyede sergilendiği ve centilmen bir havanın hâkim olduğu futbol turnuvasında, DİTİB cami dernekleri futbol takımlarından Güglingen birinciliği, Renningen ikinciliği, Urbach üçüncülüğü ve Esslingen ise dördüncülüğü elde etti.

24 futbol takımı ve 400’e yakın sporcunun kıyasıya mücadele ettiği 2. DİTİB CUP Futbol Turnuvası’nda dostluk kazandı. Turnuva; Stuttgart Başkonsolosu Makbule Koçak ve Baden-Württemberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fatih Mermer tarafından sporculara kupa ve madalyalarının takdiminin ardından aile fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni