YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-10-2023 22:53

Fürth’ün madalyalı Türk kuaförü 30 yaşını kutladı.

Kuaför annenin 30 yıllık kutlamasına 31 yaşındaki kızı Cansu başta olmak üzere yakın akraba ve dostları yalnız bırakmadı.

Fürth’ün madalyalı Türk kuaförü 30 yaşını kutladı.
Bavyera’nın Fürth kentinde 30 yıl önce açtığı kuaför salonuyla ün yapan Sakine Taşdemir, 30 yıllık emeğini yakınları ve sevdiği dostlarıyla kuaför dükkanında kutladı. Kutlamaya, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung, gönderdiği mesajla tebrik etti. Jung mesajında, “Fürth’de yaşayanların yakından tanıdığı Kuaför Sakine’nin işletmecilerini başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.
Müşterilerine 30 yıldır aynı adreste hizmet vermenin mutluluğunu yaşayan Sakine Taşdemir, pasta kesiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kızım Cansu 1 yaşındayken açtığım kuaför salonunda büyüdü. Kızım aynı zamanda yanımda kuaförlük öğrendi sonra da ustalık diploması alarak en büyük yardımcım oldu. Almanya kuaförler yarışmasında 1992’de ikinci olduğunu hatırlatan Sakine Taşdemir, 2003-2004’te de Bavyera’da düzenlenen kuaförler yarışmaların da dereceye girerek altın madalya aldıklarını” dedi.
Annesinin yükünü elinden alan 31 yaşındaki Cansu Taşdemir’de, Türkler başta olmak üzere her milletten müşterilerinin salona gelerek saç kesimi ya da bakımı, perma yaptırdığını, saçlarını önlettiğini anlattı.
Kuaför anne Sakine ve kızı Cansu “kutlama nedeniyle Ekim ayı sonuna kadar, saç bakımı ve kuaförde kullanılan malzeme satışlarında yüze 10 indirim yapılacağını belirtti.

İlhan Baba-Nürnberg

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni