KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 09-04-2024 11:07

RAMAZANDA BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

Çağlayancerit Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftar programı geniş bir katılımla gerçekleşti

RAMAZANDA BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

 

Dietzenbach Çağlayancerit Kültür ve Dayanışma Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı iftar programına Kaymakam Oliver Quilling, Belediye Başkanı Dr.Diter Lang, Polis Amirleri, Dietzenbach Ve Offenbach Temsilcileri, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolos Muavini Fatih Şahin ile çok sayıda politikacı, sivil toplum örgütü temsilcisi, Çağlayancerit Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.


İftar programının sunuculuğunu üstlenen Dursun Kılıç başarılı sunumu ile geceye renk kattı.
İftar programının açılış konuşmasını yapan Çağlayancerit Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salman Yavuz, 'Birlik ve beraberlik hepimize güç getirir. Bugün aramız da olan ve bizlere güç katan tüm misafirlerimizle bir olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Almanya'nın bir parçası olan Müslüman toplumların inançlarını yaşamlarında Alman yetkililerin gösterdikleri hassasiyet ve verdikleri destekler bizler için büyük bir önem taşıyor. Kendilerine bizimle beraber oldukları, soframızı, ekmeğimizi paylaştığımız bu müstesna programa katılımlarından dolayı şahsım ve dernek üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum 'dedi.


Yavuz , 'Bu gecenin tertibinde emeği geçen, haklarını ödeyemeyeceğimiz, bizlere birbirinden güzel yemekleri hazırlayan, derneğimizin temel taşları, Ayşe Çağrıcı ve Menevşe Yavuz Hanımlara, emektarlarımız, genç yöneticimiz Enes ve Hüseyin Çağrıcıya sizlerin önünde teşekkürlerimi sunuyorum ' diye konuştu.


İftar programında Türk ve Alman misafirlere Ramazanın manasına değinen bir konuşma yapan Talha Taşkınsoy Hoca, Alman misafirlere orucun ve Ramazanın önemini anlattı.

Programda Dietzenbachlı politikacıların yaptıkları birlik beraberlik mesajlar içeren konuşmaları iftar akşamına damgasını vurdu.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni