KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 26-01-2024 12:51   Güncelleme : 26-01-2024 12:58

Münih Tokatlılar Kültür Derneğinin Yeni Başkanı Sevilay Hundsberger

Münih’de 396 üyesiyle faaliyet gösteren Tokatlılar Kültür Derneği 8.’inci Olağan Genel Kurulunu yaparak yeni yönetim kadrosunu belirledi. Divan Başkanlığını İlhan Altun, Salim Yıldırım, Merve İlter ve Ayten Yıldırım’ın yaptığı, dernek adresinde yapılan ve yeterli üyenin katılımıyla gerçekleşen olağan genel kurul sonunda Başkanlığa Sevilay Hundsberger ve Başkan Yardımcılığına Mehmet Çelik getirildi.

Münih Tokatlılar Kültür Derneğinin Yeni Başkanı Sevilay Hundsberger

Tokatlılar Derneği Yönetim Kurulunun diğer üyeleri şu isimlerden oluştu: 

Gülten Yıldırım (Sekreter), Ümit Çelik (Sayman), Hanife Oktay, Nurdane Yıldırım,Yeşim Güzel, Öznur Çelik, İsmet Eldiven ve yedek üye olarak da Yadigar Yıldırım, Durmuş Yıldırım ve Erol Cin.
Disiplin Kurulu: Eray İlter (Başkan), Atanur Uyar(Başkan Yardımcısı), Şenyurt Varan(Sekreter) ve üyeler ise Kadir Öztürk, Engin Kaya,
Denetleme Kurulu: Durmuş Ertürk (Başkan),Solmaz Uyar(Başkan Yardımcısı),Mevlüt Korkmaz(Sekreter) ve üye olarak Ayten Yıldırım, Funda Cin Yıldırım
Kadın Kolları: Aysun Güzel, Tülay Korkmaz, Gülden Yılmaz, Senem Korkmaz ve Hatun Yıldırım.

Başkanlığa getirilen Sevilay Hundsberger, birlik,beraberlik ve dayanışmayla ilgili mesajları vererek şunları söyledi: “Derneğimizin amaçları arasında, Münih ve çevresinde yaşayan tokatlıları bir araya getirmek ve üyelerimiz arasında dayanışma içinde bulunarak hemşerilerimizin sorunları tesbit edip çözüme kavuşturmak. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak için kurslar düzenleyip kültürel, sanatsal, bilimsel hizmetleri sunmak ve eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek” bulunmaktadır.
Hundsberger, “Alman kültürü ve diğer kültürler ile uyum içerisinde çalışmaya da özen gösteren derneğimizin üyelerinin çoğunluğu Alevi, Bektaşi kültür inancına sahip olduklarından, derneğimiz Alevi inancını kültürünü yaşatmak, öğretmek içinde Alevi inancını yaşatmak gelecek nesillere aktarmak için cem törenleri ve Alevilik, Bektaşilik konusunda eğitici bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Önceki dönemlerde görev yapan yöneticilerimiz tarafından başlatılan Tokat ilimizin kültürünü geleneklerini tanıtmaya yönelik hazırlanan projeler, bu dönemde faaliyete geçirilecek”dedi.

İlhan BABA / Münih 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni