GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2023 08:58

Regensburg ADD Öğretmenleri Unutmadı

Almanya’nın Regensburg kentinde yeni kurulan Regensburg Atatürkçü Düşünce Derneği (RGB ADD) Başkan ve üyeleri tarafından öğretmenler günü kutlandı.

Regensburg ADD Öğretmenleri Unutmadı

Kutlamada konuşan Regensburg ADD Başkanı Cemalettin Göksu,“Öğretmenlik bizim için en kutsal meslektir.Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin topluma faydalı kişiler olarak yetişmesinde büyük emekleri bulunan öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.Regensburg’da yaşayan emekli öğretmenimiz Erdal Eyüpoğlu ile öğrencilerinin ayrıca hastalık nedeniyle yaşam koşulları zorlaşan çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yapan Regensburger Umut Derneği Başkanı Zelal Özalp’ın da öğretmenler gününde aramızda bulunması da bizlere ayrı mutluluk verdi. Türkiye Cumhuriyetin kurucusu aynı zamanda baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum ve kendilerine şükranlarımızı iletiyorum. Bizleri yalmız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür ediyorum“dedi. 


ATATÜRKÇÜ GENÇLERİMİZİN SAYISINI ÇOĞALTACAĞIZ
Yeni kurulan Regensburg ADD hakkında davetilere bilgi veren Başkan Cemalettin Göksu “ Regensburg ve çevresinde yaşayan Atatürkçü vatandaşlarımızı bir çatı altında toplamak, çocuklarımıza ve gençlerimize Atatürk devrimlerini aşılamak için yeni kurduğumuz derneğimizde yapacağımız faaliyetlerimizi  tüzüğümüzde belirtilen çizgide ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda gerçekleştireceğiz. Türk toplumunu çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıran bizlere özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı sağlayan önderimiz Atatürk’e layık evlatlar olduğumuzu, Atatürk’ün izinden gittiğimizi yapacağımız çalışmalarımızla göstereceğiz. Atatürk ilkelerini benimseyen ve Atatürk’ün bizlere armagan ettiği Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkan herkese kapımız açıktır dedi.


ATATÜRK İLKELERİNİ VE DEVRİMLERİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ
Regensburg ADD Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Olcay Aksu’da, “Atatürk'ün düşüncelerini, ilkelerini ve devrimlerini Türk milletinin her ferdine anlatıp öğretmek bir Atatürkçünün temel distûru olmalıdır. Bizler, Atatürkçü düşüncenin temel doktrinlerini ve felsefesini Atatürk ilke ve devrimlerini en iyi şekilde çocuklarımıza, gençlerimize anlatıp öğretmeyi kendimize görev bildik ”dedi. Kutlamada, öğretmenlere çiçekler ve çeşitli hediyeler verildi.Üyeler tarafında hazırlanmış olan Türk yemekleri, tatlıları ve çay ile kahve ikram edildi.

İlhan Baba-Regensburg

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni