DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-12-2022 21:37

13. Alman İnsan Hakları Film Ödüllerini Adil Kaya açıkladı

Almanya’da her iki yılda bir verilen ve bu sene 13.cüsü gerçekleşen “13.Alman İnsan Hakları Film ödülleri” ilk defa Almanya’nın İnsan Hakları şehri olarak bilinen Nürnberg’de düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

13. Alman İnsan Hakları Film Ödüllerini Adil Kaya açıkladı


13. Alman İnsan Hakları Film Ödülleri’ne toplam 385 başvuru yapıldı. Ödül töreninin sunuculuğunu kabare ustası ve televizyon sunucusu Christoph Süß üstlendi. Civis Medya Vakfı’nın yöneticisi Ferdos Forudastan himayesinde ödüller sahiplerine teslim edildi.


ALMAN İNSAN HAKLARI ÖDÜLLERİNİ FFTD BAŞKANI ADİL KAYA AÇIKLADI
Nürnberg Belediyesinin Tafelhalle salonunda düzenlenen ve 6 değişik kategoride verilen ödülleri, ilk defa Türk kökenli Jüri üyesi olarak kısa ve uzun film kategorisinde seçici kurulda Simon Hauck, Alexander Hick, Anke Leweke, Ulla Hocker ile görev yapan Türkiye-Almanya Film Festivali (FFTD) Başkanı Adil Kaya açıkladı. Nürnberg Büyük Şehir Belediye Başkanı Marcus König ile çok sayıda film yönetmeni ve oyuncunun izlediği ödül törenine, Türkiye-Almanya Film Festivali (FFTD) yöneticisi Ayten Akyıldız’da onur konuğu olarak katıldı.