DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-11-2023 14:02

Başkan Böcek, Nürnberg Belediyesinin onur defterini imzaladı

Antalya- Nürnberg Kardeş Şehir 25.inci Yılını Doldurdu. Nürnberg'e gelen Başkan Muhittin Böcek Onur Defterini İmzaladı

Başkan Böcek, Nürnberg Belediyesinin onur defterini imzaladı


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya - Nürnberg Kardeş Şehir ilişkilerinin 25.inci yılını doldurması nedeniyle beraberindeki bir heyetle Nürnberg'e geldi. 
Nürnberg Büyük Şehir Belediye Başkanı Markus König'i makamında ziyaret eden Böcek,Nürnberg ile Antalya kardeş ilişkilerimiz bu sene 26’ıncı yılına ulaştı.  Bu süreçte karşılıklı güzel ilişkilerimiz çerçevesinde kardeş şehir etkinlikeri düzenledik. Antalya’da menin mutluluğunu yaşadık. Antalya’lı gazeteciler ve Nürnberg Basın  Kulübü üyeleri medya köprüsü projesiyle dostluklar kurdu. Geçtiğimiz sene kardeş şehir etkinlikleri çerçevesinde Antlalya’da dikilen ağaçların büyümeside bize ayrı bir mutluluk verdi. Almanya’dan gelen turit sayısı artması konusunda bu tür dostlukların önemli katkısı bulunduğunu sözlerine ekledi. Böcek, König ile yaptığı ikili görüşmeden sonra onur defterini imzaladı. Böcek deftere, 'Kardesliğimizin daha nice yıllar devam etmesini temenni ediyorum. Ev sahipliğiniz için sonsuz teşekkürler' notunu düştü.

Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Markus König ise, tarihe dayanan Türk-Alman dostluğunun pekişmesine yönelik yapılan çalışmalar gibi iki şehir arasında olan bu güzel kardeşliğin devam etmesi de önem kazanmakta. 26.seneye giren Nürnberg ve Antalya kardeşliğin devamı için katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum dedi. 
Nürnberg’in tarihi  Belediye binasında yapılan görüşme ve imza töeninde, Nürnberg-Antalya Dernek(İN-SAN) Başkanı Rıza Özlek ile Cumhurbaşkanlığı, Bavyera Başbakanlığı tarafından Liyalkat nişanı ile Nürnberg Şehir Belediyesi tarafından vatandaşlık belgesi verilen Dr. İsmail Baloğlu ve Antalya’dan Belediye Başkanı ile birlikte gelen heyet hazır bulundu.

İlhan Baba-Nürnberg

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni